M Room franchise yrittäjät

M HELSINKI OY
Yhteyshenkilö:
Anna Noramaa, 040 901 1416
anna.noramaa@mroom.com


MARUMAA OY

Yhteyshenkilö:
Anna Noramaa, 040 901 1416
anna.noramaa@mroom.com


XD COMPANY OY

Yhteyshenkilö:
Sari Puputti, 040 567 7280
sari.puputti@mroom.com

 

M JYVÄSKYLÄ OY
Yhteyshenkilö:
Markus Liikanen, 044 7573 640
markus.liikanen@mroom.com

AMIRACO OY

Yhteyshenkilö:
Amira Ibrahim, 044 219 1515
amira.ibrahim@mroom.com


M ROAD OY

Yhteyshenkilö:
Annimari Rinne, 0400 978 861
annimari.rinne@mroom.com

SAVACO OY
Yhteyshenkilö:
Henna Salomaa, 045 8014811
henna.salomaa@mroom.com
Joni Salomaa,050 543 0562
joni.salomaa@mroom.com


H.H.H. COMPANY OY

Yhteyshenkilö:
Hannariina Heikkilä, 0456339180
hannariina.heikkila@mroom.com


WEST COMPANY OY

Yhteyshenkilö:
Sanna Lampi, 040 965 1668
sanna.lampi@mroom.com

M Company Oy

Käyntiosoite: M Company Oy, Hämeenkatu 31 A, 33200 Tampere

M Company Oy on M Room -ketjun emoyhtiö. Yritys on perustettu vuonna 2008, ja koko ketjun ensimmäinen liike avattiin saman vuoden lokakuussa. M Room on Euroopan suurin parturiliikeketju. Tällä hetkellä Suomessa on yli 60 liikettä. Lisäksi liikkeitä on Saksassa, Virossa, Latviassa, Ruotsissa, Espanjassa sekä USA:ssa.

M Room on parturiketju miehille ilman ajanvarausta. Franchising-periaatteella toimivan liikeketjun perusajatuksena on palveluiden tarjoaminen helposti ilman ajanvarausta. Ketju toimii edelläkävijänä uudenlaisessa jäsenajattelussa, jossa jäsenillä on vuosimaksun hinnalla oikeus käyttää palveluita kaikissa ketjun liikkeissä, joko maan- tai jopa maailmanlaajuisesti jäsentasosta riippuen. M Roomin palveluvalikoimaan kuuluvat perinteisten parturipalveluiden lisäksi miehille suunnatut väri- ja partapalvelut, kevyet ihonpuhdistukset sekä rentouttavat hieronnat.

Lisätietoa: wikipedia.org

HALLINTO

Bulevardi 30 B 1, 00120 Helsinki

Kosonen Markku, Toimitusjohtaja
050 387 0059
markku.kosonen (a) mroom.com

Poikonen Esa, Taloushallinto
041 431 8551
esa.poikonen (a) mroom.com


FRANCHISETOIMINTA

Kylätasku Toni, Perustaja
020 7790 841
toni.kylatasku (a) mroom.com

Hellgrén Tero, Maajohtaja/
Franchise Director Europe
020 7790 842
tero.hellgren (a) mroom.com

Pursiainen Anna, Kansainväliset asiat ja vienti
050 338 5738
anna.pursiainen (a) mroom.com

MSTORE / MROOMSHOP.COM / TUOTEKEHITYS

M Store / mroomshop.com / razormaster.com
Leinonen Jari
, Tuotepäällikkö
040 489 7044
jari.leinonen (a) mroom.com

Kyllönen Joonas, Verkkokauppa ja asiakasviestintä
050 344 7324
joonas.kyllonen (a) mroom.com

 

 

KOULUTUS

Oksaharju Kirsi, Koulutuspäällikkö
kirsi.oksaharju (a) mroom.com

Sipiläinen Petri, Perustaja, kouluttaja
020 7790 844
petri.sipilainen (a) mroom.com

Kuusniemi Sirpa, Kouluttaja
040 707 0544
sirpa.kuusniemi (a) mroom.com

 

MARKKINOINTI / MAINOSTUOTANTO

Santala Juuso, Sosiaalinen media & digitaalinen markkinointi
050 407 2092
juuso.santala (a) mroom.com

Tanni Tiia, Graafinen suunnittelu ja verkkosivut
020 7417 722
tiia.tanni (a) mroom.com

Vapaavuori Jelena, Graafinen suunnittelu
040 195 8155
jelena.vapaavuori (a) mroom.com