M Room franchise yrittäjät

M HELSINKI OY
Yhteyshenkilö:
Anna Noramaa, 040 901 1416
anna.noramaa@mroom.com

MARUMAA OY
Yhteyshenkilö:
Anna Noramaa, 040 901 1416
anna.noramaa@mroom.com

XD COMPANY OY
Yhteyshenkilö:
Sari Puputti, 040 567 7280
sari.puputti@mroom.com

WEST COMPANY OY
Yhteyshenkilö:
Sanna Lampi, 040 965 1668
sanna.lampi@mroom.com

M JYVÄSKYLÄ OY
Yhteyshenkilö:
Markus Liikanen, 044 7573 640
markus.liikanen@mroom.com

AMIRACO OY

Yhteyshenkilö:
Amira Ibrahim, 044 219 1515
amira.ibrahim@mroom.com

M ROAD OY
Yhteyshenkilö:
Annimari Rinne, 0400 978 861
annimari.rinne@mroom.com

SAVACO OY
Yhteyshenkilö:
Henna Salomaa, 045 8014811
henna.salomaa@mroom.com
Joni Salomaa,050 543 0562
joni.salomaa@mroom.com

M TURKU KY
Yhteyshenkilö:
Manuel Sein, 044 3032734
manuel.sein@mroom.com

H.H.H. COMPANY OY
Yhteyshenkilö:
Hannariina Heikkilä, 0456339180
hannariina.heikkila@mroom.com

M Company Oy

Käyntiosoite: M Company Oy, Hämeenkatu 31 A, 33200 Tampere

M Company Oy on M Room -ketjun emoyhtiö. Yritys on perustettu vuonna 2008, ja koko ketjun ensimmäinen liike avattiin saman vuoden lokakuussa. M Room on Euroopan suurin parturiliikeketju. Tällä hetkellä Suomessa on yli 60 liikettä. Lisäksi liikkeitä on Saksassa, Virossa, Latviassa, Ruotsissa, Espanjassa sekä USA:ssa.

M Room on parturiketju miehille ilman ajanvarausta. Franchising-periaatteella toimivan liikeketjun perusajatuksena on palveluiden tarjoaminen helposti ilman ajanvarausta. Ketju toimii edelläkävijänä uudenlaisessa jäsenajattelussa, jossa jäsenillä on vuosimaksun hinnalla oikeus käyttää palveluita kaikissa ketjun liikkeissä, joko maan- tai jopa maailmanlaajuisesti jäsentasosta riippuen. M Roomin palveluvalikoimaan kuuluvat perinteisten parturipalveluiden lisäksi miehille suunnatut väri- ja partapalvelut, kevyet ihonpuhdistukset sekä rentouttavat hieronnat.

Lisätietoa: wikipedia.org

HALLINTO

Hellgrén Tero, maajohtaja/
Franchise Director Europe
020 7790 842
tero.hellgren (a) mroom.com

Kosonen Markku, toimitusjohtaja
050 387 0059
markku.kosonen (a) mroom.com

Kylätasku Toni, Founder
020 7790 841
toni.kylatasku (a) mroom.com

Sipiläinen Petri, Founder, luova johtaja
020 7790 844
petri.sipilainen (a) mroom.com

Pajari Hannu, tekninen johtaja
020 7790 848
hannu.pajari (a) mroom.com

TOIMIHENKILÖT

M Store / mroomshop.com / razormaster.com
Leinonen Jari
, tuotepäällikkö
040 489 7044
jari.leinonen (a) mroom.com

Pursiainen Anna, Kansainväliset asiat ja vienti
050 338 5738
anna.pursiainen (a) mroom.com

Kuusniemi Sirpa, Kouluttaja
040 809 4494
sirpa.kuusniemi (a) mroom.com

Tuominen Sini, Projektipäällikkö
020 7790 846
sini.tuominen (a) mroom.com

Tanni Tiia, Graafinen suunnittelu
020 7417 722
tiia.tanni (a) mroom.com

Lehtinen Enni, Graafinen suunnittelu
020 7790 847
enni.lehtinen (a) mroom.com

Santala Juuso, Sosiaalinen media & digitaalinen markkinointi
050 407 2092
juuso.santala (a) mroom.com

Kyllönen Joonas, verkkosivut ja asiakasviestintä
050 344 7324
joonas.kyllonen (a) mroom.com